Закон про декриміналізацію підписаний Президентом України

Новини

Закон про декриміналізацію підписаний Президентом України

15.12.2011

 

Сьогодні 13.12.2011р., Президент України Віктор Янукович підписав закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності).

 

Згідно з законом, за вчинення злочинів у господарській сфері замість покарання у вигляді позбавлення волі вводиться санкція у вигляді штрафу. Штраф може бути замінений судом на інше покарання лише у разі його несплати в строк, встановлений судовим рішенням.

 

Також закон пропонує замінити позбавлення волі на штраф і в тих випадках, коли суб'єктом злочину є посадова особа юридичної особи приватного права.

 

Відповідний закон скасовує кримінальну відповідальність за ті діяння у сфері господарської діяльності, які на сьогодні втратили ознаки підвищеної суспільної небезпеки, достатньої для переслідування їх у кримінальному порядку. За вчинення таких правопорушень законом встановлюється адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафів.

 

Також законом передбачено, що у справах про господарські правопорушення пропонується використовувати як запобіжний захід у вигляді застави. Сума застави буде становити від 5 тис. грн до 17 тис. грн, по тяжкому правопорушення - від 17 тис. грн до 76,5 тис. грн, з особливо тяжким правопорушенням у господарській сфері - від 76,5 тис. грн до 289 тис. грн.

 

Також законом встановлюється, що взяття під варту не може бути застосоване до раніше несудимих осіб, яких підозрюють або обвинувачують у скоєнні злочину, за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п'яти років, за винятком випадків, коли вони ховаються від органів слідства або перешкоджають розслідуванню справи.

 

Законом також встановлено перелік складів злочинів у сфері господарської діяльності, притягнення до відповідальності за які можливо винятково на підставі скарги потерпілого. При цьому порядок притягнення до кримінальної відповідальності за скаргою потерпілого передбачає, що відповідна кримінальна справа підлягає припиненню у разі, якщо потерпілий примириться з обвинуваченим до моменту видалення суду до нарадчої кімнати для постановлення вироку.

 

Джерело: http://www.rbc.ua